Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

Dana Beach Resort Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Dana Beach Resort Слики и Видеа

Краток опис
Хотелот е отворен во 2004 година и зафаќа површина од 181 000 м2. Се состои од трикатни згради и нуди 835 сместувачки единици. Гостите имаат на располагање 5 ресторани, 9 барови, 4 базени и голем избор на спортски активности.

За деца има детски базени со тобогани, игралиште, детски клуб (4-12 години), игралиште, затворен базен со два тобогани.
Плажа
Хотелот има своја песочна плажа. Еден помал дел е со корален гребен, кој привлекува голем број љубители на подводниот свет, а поголемиот дел е убаво уредена област за пливање со плитка вода. До плажата може да се стигне пеш преку хотелските капацитети, но и со брод преку лагуната (во траење од 5 минути). Обезбедени се лежалки, чадори за сонце и крпи. Крпите се добиваат со картичка.
Facilities
Фризер, лекар, аптека, сервис за перење и пеглање, продавници.
Локација
Сместен е во јужниот дел на Хургада на околу 10 км од центарот и аеродромот.
Концепт за исхрана
Услугата во хотелот е All Inclusive - ран појадок, појадок, бранч, ручек, вечера и доцна вечера (самопослужување - избор на повеќе јадења според правилата на хотелот). Концептот вклучува и закуски, кафе, сладолед, колачи, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Хотелот нуди неколку a la carte ресторани - L’Asiatique, La Clef De L’Orient, Kaiserblick, Castello и Zum Kaiser. Гостите исто така имаат на располагање барови - Jazz Bar, Columbus Cafe, Castello Bar, Pool Bar, Beach Bar, Piano Bar, Kaiserblick Bar, Bella Bar, Fresh Bar и Shisha Corner. 

Се плаќа: увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, a’ la carte ресторани, наргиле, Piano Bar по полноќ и сè друго надвор од концептот.

Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (време, содржина…).
Спорт и рекреација
Спорт и забава
Хотелот располага со 4 отворени базени (3 базени за возрасни со дел за деца и еден детски базен со 7 тобогани), ватерполо, гимнастика во вода, аеробик, пикадо, бочање, одбојка на плажа, мулти-спортско игралиште, пинг-понг, мини голф. Wi-Fi интернет е достапен во хотелот бесплатно.

Се плаќа: спортови на вода, билјард, game centar, јавање и друго вон концепт.
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Сместување
Хотелот има 835 сместувачки единици и сите имаат клима уред, SAT LCD TV, мини бар, кетлер, сеф, фен за коса, Wi-Fi интернет.

Се плаќа: услуга во соба, телефон.
Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Health Care
Spa & wellness
Гостите можат да ја користат теретаната бесплатно во оквир на Спа центарот.

Се плаќа: сауна, парна бања, турска бања, џакузи, масажи и други третмани.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.