Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Sentido Mamlouk Palace Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Sentido Mamlouk Palace Слики и Видеа

Краток опис
Со својот ориентален декор и блиската плажа, Sentido Mamlouk Palace Resort е идеален избор за следниот летен одмор. Започнете го денот во една од прекрасно уредените простории и уживајте во првите сончеви сончеви зраци на денот на вашиот балкон. Потоа, можете да се опуштите во велнес-просторот или да вежбате во теретана додека вашите деца играат во детскиот клуб. 
Бидејќи хотелот се наоѓа директно на плажа, можете да одите на пливање, да нуркате или само да се опуштите на сонцето. Меѓународниот аеродром Хургада е достапен на 12км од хотелот.
Локација
X Координати: 27.099858478799216
Y координати: 33.828063011169434
Концепт за исхрана
Вид на кујна:Интернационална

Опис
Интернационалниот ресторан Шахразад нуди различни тематски јадења секој ден, овозможувајќи Ви да изберете специјалитети од разни кујни. Уживајте во индивидуалниот избор на појадок, ручек и вечера.
Отворање
Појадок: 07:00 - 10:30 
Доцен појадок: 10:30 - 11:30 
Ручек: 13:00 - 15:00 
Вечера: 19:00 - 22:00 

EL PASO
Вид на кујна:Мексикански

Опис
Уживајте во прекрасната вечера во à la carte ресторанот Ел Пасо  со широк спектар на мексикански задоволства.

THE GRILL HOUSE
Вид на кујна:Скара

Опис
Почувствувајте ја запалената страст на готвачот кој ќе ве импресионира со блескави и вкусни јадења на скара за вечера во  à la carte Grill House.

MANZOKU
Вид на кујна:Азиски

Опис
Вкусете ги најавтентичните и вкусни оброци на Далечниот Исток во à la carte ресторанот Manzoku. Врв на вашето гастрономско патување во различните делови на Азија.


GAMILA
Вид на кујна:Арапски

Опис
Уживајте во вкусната и пријатна арапска кујна, која се подготвува за вас во à la carte ресторанот на  соседниот хотел, Гамила. Уживајте во празникот на свежи состојки, егзотични зачини и арома.

BASILICO
Вид на кујна:Италијански

Опис
Benvenuto во à la carte ресторанот Basilico  во соседниот сестрински хотел SUNRISE Garden Beach Resort - Избери-! Уживајте во некои од најинтензивните италијански јадења и деликатеси.


FELUCCA

Вид на кујна:Морски плодови

Опис
 Felucca Seafood Restaurant во тсоседниот сестрински хотел SUNRISE Crystal Bay Resort ќе ги задоволи сите ваши желби за морска храна. Уживајтете во прекрасниот поглед на Црвеното Море додека го наградувате вашиот апетит. Ресторанот нуди à la carte вечера . Посебни попусти се нудат на гостите на SENTIDO Mamlouk Palace Resort.

NASAYA RESTAURANT & LOUNGE 

Опис
Релаксирачка оаза, каде што можете да седите, да се разладите и да земате голтка од освежителниот пијалок во текот на денот. Nasaya Beach Lounge & Restaurant во соседниот сестрински хотел SUNRISE Garden Beach Resort - исто така, нуди кулинарски специјалитети во текот на вечерта (со доплата).


Отворање
Пијалаци: 12:00 - 17:00 
Вечера: 19:00 - 24:00 

БАРОВИ
Опис
Заокружете го вашиот фасцинантен ден во еден од петте барови во SENTIDO Mamlouk Palace Resort, или во уникатното Shisha café со чај од пеперминт.

Отворање
2 Барови на базен (Island Bar & Splash Bar): 10:00 - 18:00. (до 17:00 часот во зима)
Chiringuito Beach Bar: 10:00 - 18:00 часот (до 17:00 часот во зима)
Victoria Pub: 18:00 - 02:00 .
Лоби бар: 24 часа

ОПИС НА УСЛУГАТА 
All inclusive
Избор на храна и пијалоци е вклучен во пакетот All Inclusive, кој е достапен до вашето одјавување од хотелот:

All Inclusive, исто така, вклучува избрани јадења во сестринскиот хотел SUNRISE Garden Beach Resort- се наоѓа на 500 метри.

Појадок  (7.00 - 10.30 ), 
доцен појадок (10: 30-11: 30), ручек (13:00 - 15:00 ), вечера (19:00-22: 00) и доцна вечера (мала шведска маса, 22:00 - 01:00.) во главниот ресторан International Restaurant Shahrazad
À la carte вечера во мексиканскиот и азискиот ресторан, како и италијанскиот и арапскиот ресторан во сестринскиот хотел SUNRISE Garden Beach Resort

-Вода, безалкохолни пијалоци, локално вино или пиво за ручек и вечера
Закуска (12:00 - 17:00) и полноќна закуска (01:00 - 07:00)
Кафе и чај (15:00 - 17:00)
Минерална вода и топли пијалоци во лоби бар(24часа)
Безалкохолни пијалаци и локални алкохолни пијалоци во лоби бар (10:00 - 12:00)
Минерална вода, безалкохолни пијалаци и локални алкохолни пијалаци во Victoria Pub (18:00 - 24:00; од 24:00 - 02:00 со доплата), во Aqua Bar, во Pergola и барот на плажа (10:00 - 18:00)
Минибар со безалкохолни пијалоци и минерална вода во соба. Минибарот се полни при пристигнувањето. Секој седми ден се дополнува со безалкохолни пијалоци. Секојдневно се дополнува со минерална вода.
Хотелот го задржува правото да ги смени деталите и тајмингот
на All Inclusive без претходна најава. Информациите за времето на отворање и сервирање ќе бидат обезбедени при вашето пристигнување.Спорт и рекреација

- Активности во слободно време 
Стрелаштво
Одбојка на плажа
Диско
Нуркачки центар (ПАДИ)
Вечерна забава
Јавање коњ
Мини-голф
Фудбал
Пинг Понг
Тенис
Спортови на вода


Дополнителни информации

- Холидеј Плус Активности
SENTIDO Распуст
SENTIDO Aqua Aerobics
SENTIDO Core
SENTIDO Discovery Walk
SENTIDO готвачка сесија
SENTIDOдегустација на локално вино
SENTIDO лов на богатство
SENTIDO Mini Disco
SENTIDO Creative

 

Сместување
Сите соби се климатизирани и имаат: балкон или тераса, бања со када / туш, тоалет, биде, фен, телефон, мини бар, сателитска телевизија.
Band Image
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Пансион

Услуга: All Inclusive (се вклучено) според хотелските правила, на база на шведска маса (самопослужување).


За хотелот:
.
ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.