Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

TUSAN BEACH RESORT Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

TUSAN BEACH RESORT Слики и Видеа

Краток опис (листа)
Tusan Beach Resort е 5 sвезден All Inclusive хотел, сместен на приватна плажа во Кустур, непосредно до конгресниот центар Кушадаси. Со панорамски поглед кон заливот Тусан и во ладовината на палмите овој ресорт покрај море е на неколку чекори од песочната плажа со сино знаме. Tusan Beach Resort има рецепција, лоби, ресторани, барови, надворешен базен со дел за деца, a la carte ресторани, продавници, Wi-Fi конекција, и климатизирани соби со балкони со поглед на Егејското Море.
Во цената не е вклучено:
Турски амам, сауна, парна бања, масажи, Спа центар (сите услуги), медицински услуги, фризер, перална, кино, услуги и производи во продавници, користње на телефон, спортови на вода (моторизирани), шах, диско.
Услови за деца
За децата има мини-клуб (04-12 години), детско игралиште и детски аква-парк.
Локација
Tusan Beach Resort е лоциран на 10 км од античкиот град Ефес, Куќата на дева Марија, 75 км од меѓународниот аеродром во Измир (АДБ) и 5 ​​км од центарот на градот Кушадаси, на сама плажа. Аеродромот во Бодрум е оддалечен 110 km од хотелот.
Концепт за исхрана
Овoj Аll inclusive ресорт ги нуди сите оброци на шведска маса. За таа цел има: 1 отворен ресторан со шведска маса (внатрешен и надворешен), 1 Alacarte ресторан (морска храна и италијанска кујна) и 3 барови (плажа, базен, лоби) кои служат цел ден.Исто така, има различни меѓународни опции за јадење. Ресторанот „Lykia“ служи морска храна и турски ќебапи. Отворениот ресторан Zeugma има поглед на море и служи регионална кујна подготвена од свежи локални состојки.
Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни во текот на целиот ден. Секојдневно се служи чај од пет часот. Исто така постои и доцен снек бар отворен до раните утрински часови, каде се служи храна и супа од типот на појадок.

Спорт и рекреација
Во цената е вклучен бежичен интернет, тенис, пинг-понг, бадминтон, одбојка, пикадо, ватерполо, кану, педалинка, аеробик, гимнастика и анимација (дневна и вечерна). Душеците за сончање за базените и плажата се бесплатни.  Ресортот има спа центар кој нуди релаксирачки масажи. Спа содржините се достапни со доплата.
Важни информации


Карактеристики за хотелот

Дополнителни информации
Чадорите и лежалките се бесплатни покрај базенот и на плажата, крпите се со кауција. 


Сместување
Комплетно реновирани 354 соби со поглед на градина или море. Собите во Tusan Beach Resort имаат модерен мебел, бања (туш кабина, тоалет и фен), клима уред, минибар (со доплата), сеф (со доплата), бежичен интернет, САТ-ТВ, сет за кафе/чај и балкон.


General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Пансион
Хотелот работи на All Inclusive концепт.
Home Location

Otuzbirler Plaj Mevkii (Aydın), 09400 Kusadası, Turkey

За хотелот:ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.