Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Calypso Hotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Calypso Hotel Слики и Видеа

Плажа
Далечина од песочна плажа: 300 m
Локација

Хотелот се наоѓа на полуостров Касандра, место Ханиоти, 5 km од Полихроно, 3 km од Пефкохори, 85 km од аеродромот Mакедонија во Солун. Хотелот е реновиран во 2008  година, а стандардните соби 2011 година.

Сместување
  • Economy Rooms: Приземје, 15 скалила под нивото на земјата, но собите имаат балкон;
  • Doubles Pool View or Sea View: Соби со поглед на базен се наоѓаат на први и втори спрат, а собите со поглед на море на втори спрат.
Пансион
- Ноќевање со појадок   ( Bed and Breakfast ) 
- Полупаснион - појадок и вечера  ( Half board ) 

Во хотелите каде се служи исхрана по принцип на шведска маса - самополужување на различна храна, хотелот има право во случај на недоволен број на гости или други фактори, во одредени периоди, било во сезона или надвор од сезона, се служи на мени наместо на шведска маса, што НЕ влијае на квалитетот на услугата. 

Хотелот го задржува правото на одредени промени во програмата без претходно најавување. 
За хотелот:
Мал хотел во центарот на Ханиоти, зграда на 3 нивоа, љубезен песонал, оригинален стил, удобни соби, ресторан, барови, базен, интернет. Во Ханиоти можете да уживате во различен вид на забави. Овде ќе наидете на многубројни продавници, барови, ноќни клубови, традиционални таверни. Идеално е како за фамилијарни така и за одмор за млади.
ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.