Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Dionysos Hotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Dionysos Hotel Слики и Видеа

Плажа
Далечина од море : 150 м
Локација
Хотелот се наоѓа на полуостровот Касандра, на местото Ханиоти , на 5 километри од местото Пефкохори, односно на 90 километри од аеродромот  "Makedonia" во Солун. 
Сместување

Вкупно 114  соби : 35 Double Rooms (~18-22 m2), 42 Doubles Superior (~25-30 m2), 37 Deluxe Studios (~25-30 m2). 

Собите располагаат со: клима уред, телефон, фен, фрижидер, купатило (туш - кабина), балкон/ тераса, поглед на базен ,Wi-Fi ,  TV.  

Double Room-  Стандарна соба со две одделни легла. 

Doubles Superior - Реновирани соби со модерен стил, спална соба со дополнително легло кревет на расклопување  TV, електронски сеф.

Deluxe Studio  - Модерен стил на соби со кујниски дел ( електричен шпорет, фрижидер, електричен бокал за вода), спална соба и кревет на раскопување,  TV и електронски сеф.  

Тип на дополнителни легла - кревет на расклопување. 

Пансион

Ноќевање со појадок (BED AND BREAKFAST)

Појадок - шведска маса - самопослужување, избор на различна храна. 

Во хотелите каде услугата за исхрана е во принцип шведска маса - самопослужување, односно избор на различна храна, хотелското право е во случај на недоволен број на гости или некои други фактори, во одредени пероди, било да е во период на сеозна или период надвор од сезона, храната може да се сервира и на мени наместо на шведска маса, што не влијае на хотелската услуга. 

Хотелот го задржува правото на одредени промени во програмата без претходна најава. 

За хотелот:
Во Ханиоти се наоѓаат ресторани, кафани, барови, кафичи, како и многу таверни. Во Ханиоти  исто така можете да уживате во прекрасната песочна плажа и преубавиот парк.
Хотелот Dionysos во Ханиоти, има преубава локација, комфорни соби, интернет, базен, бар и прекрасна услуга.  
ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.