Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Контакт
034 345 212; 070 349 521
Мапа

Hotel Fontana Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Hotel Fontana Слики и Видеа

Facilities
Современо опремениот велнес центар „Фонтана“ е место за бегство од секојдневниот живот, оаза на мир и уживање во релаксирачка околина.

СОЛЕНА  СОБА
Третман кој го заменува престојот на море, халотерапија, е една од најпопуларните содржини на нашиот велнес центар. Во просторија со температура од 25 ° C, воздухот е збогатен со најдобрите честички на сол сол, што во голема мера има позитивен ефект врз респираторниот систем.

 

ТУРСКА БАЊА (ХАМАМ)
Употребата на турска бања се препорачува за подобрување на општото ментално и физичко здравје. Бидејќи стапката на влажност е околу 100%, топлината во турската бања полесно се толерира отколку во сауната.

 

ТЕПИДАРИУМ
Тепидариумите или топлите клупи лоцирани во зоната за релаксација, за целосна релаксација, се загреваат на температура од 37 ° С. На овој начин, телото испушта онолку топлина колку што прима со минимална употреба на енергија. Се препорачува за луѓе од сите возрасти.

 

ТУШ 
Комбинацијата на звучни и светлосни ефекти е пријатен третман со капки вода, туш кабините позитивно влијаат на мигрена и напнатоста во целото тело.

 

САУНИ
Постојат три типа на сауни на располагање:

ФИНСКА САУНА: со температура до 100 ° C и мала влажност, поради што се нарекува и „сува сауна“. Престојот во него го ослободува организмот од штетни материи и токсини, го зајакнува имунитетот, го опушта телото од напнатост и стрес.
ИНФРАЦРВЕНА САУНА: Нордиско дрво од смрека, висока температура и ефект на побрзо потење, се главните карактеристики на оваа сауна. IR зрачењето го стимулира лачењето на епрфин (хормон на среќа), што доведува до добро расположение и е од голема важност во борбата против стресот.
БИО САУНА: е пријатна комбинација на финска и парна сауна каде температурата се движи до 60 ° C со влажност до 50%. Престојот во него делува релаксирачки врз мускулите и позитивно влијае на органите за дишење.
Локација
Локација :  Cara Dušana 2, 36210 Vrnjačka Banja, Srbija 
Сместување
Тип на соби : 
1. Супериор двокреветна соба
2. Делукс апартман со џакузи
3. Еднособен апартман со тераса
4. Еднособен апартман 
5. Џуниор апартман со тераса.
За хотелот:
Хотел Фонтана се наоѓа во Врњачка  Бања.Овој хотел со 4 sвезди нуди климатизирани соби со бесплатен интернет, како  спа и велнес центар.
Гостите имаат пристап до џакузи, сауна и фитнес центар.
Сите соби имаат телевизор со рамен екран со кабелски канали, фрижидер, туш, фен, работна маса и гардероба.
Гостите можат да уживаат во доручекот во самиот хотел. Ресторанот на хотелот Фонтана Врњачка Бања е специјализиран за интернационална кујна.
Со својата традиција на гостопримство над 55 години, тоа е најпопуларното место за многу години. Во 2019 година, хотелот беше целосно реновиран и денес има вкупно 212 сместувачки капацитети, со 176 соби и 36 апартмани, чии тераси нудат уникатен поглед кон Централниот Врњечки парк.

Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.