Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Hotel Stara Planina Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Hotel Stara Planina Слики и Видеа

Во цената е вклучено:
 Wellness & Spa центар
внатрешен базен, fitness центар,  финска сауна, турска бања, џакузи, хидромасажни тушеви.
 Family & Kids: Falky Land - игротека со градинка и професионална грижа за деца од 3 до 12 години, атрактивен детски свет со игралиште, спортска забава, мини кино и show програма.
 Бесплатен wi/fi во јавен простор и во собите
 Бесплатно користење на ски гардероберот
 Опрема за бебиња: креветче, греач за шишиња, baby phone, кадичка за капење, адаптер за шолја, подлога за повивање (на барање).
 Пливачка школа за деца од  4 до 9,99 год. , секојдневно во утринските часови.

Специјално за деца од 4 до 9,99 години за минимален престој од 7 ноќи:
 целодневна ски-карта *
 Групна ски школа и опрема за скијање во периодот од 09-12 часот
* Ски школата, опрема и ски карта не важат на денот на пристигнување (важи на денот на поаѓањето)
** Работата на ски патеките и жичарниците зависи директно од Скијалишта Србије (што условува издавање на ски карти и работа на ски школата)
Facilities
Хотелски капацитет: 3 конференциски сали, ресторан, лоби бар со сончева тераса, пицерија, бар, детска играчница, детско игралиште, беби корнер, лизгалиште, wellness & spa центар со затворен базен, козметичко/фризерски салон, банкомат, менувачница, продавница, продавница за сувенири, брендирана продавница за облека, парфимерија, аптека, собна услуга, место за складирање на багаж, 24-часовна рецепција и подземна гаража (147 места за паркирање, со 8 места за возила за лица со посебни потреби).

Wellness & Spa центар: се протега на над 1000m², а во склоп на центарот има: затворен базен, хидромасажна када, сауна и амам, релакс зона со лежалки, масажи и третмани, фитнес сала.

Ски склад: во рамките на хотелот се наоѓа на само 150 метри од почетната станица на гондолата и овде гостите можат да изнајмуваат, чуваат и сервисираат ски опрема.

Бизнис сали: Хотелот нуди 3 мултимедијални конференциски сали, една од 100м2 каде може да се сместат 80 лица и е делива со систем на подвижни sидови, како и две помали сали од по 40м2. Салите се опремени со сите неопходни содржини за одржување семинари, тим билдинг, деловни состаноци, работилници итн.
Во цената не е вклучено:
Осигурување и такса за престој не се вклучени во цената:
Таксата за престој изнесува: возрасни 110,00 RSD (1,2 еур) по лице / ноќ за возрасни, деца 7-14,9 плаќаат 55,00 RSD (0,6 еур), деца до 7 години не плаќаат.
Осигурување плаќаат сите гости и изнесува 8,00 RSD по лице / ноќ.

Со доплата во хотел: Лоби бар, ресторан „Гондола“, сервис за перење алишта, Spa&Beauty третмани, Teen club: пикадо, пинг-понг, фудбал на маса, билјард, бебиситер.


Услови за деца
- Деца до 3 години бесплатно. 
-Деца 3-6 години 70% попуст. 
-Деца од 6-15 години 50% попуст. 
-Еден возрасен и дете во двокреветна соба - детето плаќа целосна цена; деца до 3 години со еден возрасен во двокреветна соба -возрасен плаќа цена на еднокреветна соба, бесплатно за деца
Локација
  • GPS координати: 43.363797, 22.582839
Карактеристики за соба
бања / туш, WC, фен, греење, телефон, сат. LCD телевизор + радио, електронски сеф, со тераса или француски балкон, биро, wi/fi интернет, простории за непушачи, бањарка и влечки, мини бар (доплата) .
Winter Services
ski in -ski out хотел ; ски склад ; ски школа
Специјално за деца од 4 до 10 години кои престојуваат најмалку 7 ноќи хотелот нуди бесплатна целодневна ски карта а школата за скијање и опрема во периодот од 09:00 - 12:00 h.
Концепт за исхрана
light all Inclusive - појадок, лесен ручек, вечера, пијалок за време на ручек и вечера (вино, пиво и газирани безалкохолни пијалоци).
Важни информации
Check in: од 16h 
Check out: до 12h
Late check out: до 14 часот - 45 € по соба, по 14 часот се плаќа целосната цена на една ноќ според ценовникот.


Дополнителни информации
- Дозволени се домашни миленици со тежина до 7 килограми. Типот на домашни миленици е ограничен на кучиња и мачки. Можно е сместување со домашно миленичесе само во супериорни соби и junior апартмани. Цената е 9 еур по домашно милениче / на ден.
Сместување
Содржина на просториите: бања/туш, тоалет, фен, греење, телефон, сателитска ЛЦД телевизија + радио, електронски сеф, тераса или француски балкон, работна маса, wi/fi интернет, простории за непушачи, бањарка и влечки, мини бар (се наплатува одделно).

Тип на соби:

Двокреветна соба: големина околу 30м2, брачен кревет со димензии 200х200 или одделни кревети 100х200, ТВ, минибар, телефон, сеф, Wi-Fi, фен за коса. Собите имаат или тераса или француски балкон. Оваа соба е наменета за 1 до 2 возрасни.

Двокреветна соба со софа: големина околу 35м2, брачен кревет со димензии 200х200 или одделни кревети 100х200, софа 145 х 190, ТВ, минибар, телефон, сеф, Wi-Fi, фен за коса. Собите имаат или тераса или француски балкон. Просторијата е наменета за 1-3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (децата ја користат софата).

Двокреветна супериор соба со софа: големина околу 50м2, брачен кревет со големина 200х200 на галерија, во дневната соба има софа со димензии 145 х 190, две бањи, два телевизори, минибар, телефон, сеф, Wi-Fi, фен за коса. Собите имаат или тераса или француски балкон. Просторијата е наменета за 1-3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (децата ја користат софата).

Junior апартман: големина од 50m2 - 79m2, спална соба со брачен кревет со димензии 200х200,во дневната соба има софа со димензии 145х190, кујна, 2 телевизори, минибар, телефон, сеф, Wi-Fi, фен, бањарка, влечки.  Собите имаат или тераси или француски балкон. Просторијата е наменета за 1-3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (децата ја користат софата).

Family апартман: на две нивоа со големина од 99м2, две спални соби (едната е на галеријата), два брачни кревети 200х200, две софи 145х190, кујна, 2 бањи, 2 телевизори, минибар, телефон, сеф, Wi-Fi, фен , бањарка, влечки. Собите имаат или тераса или француски балкон. Просторијата е наменета за 1-4 возрасни или 4 возрасни и 4 деца (децата ја користат софата).

Deluxe апартман: големина од 116м2, брачен кревет со димензии 200х200, дневна соба, бања со хидромасажна када и туш кабина, walk-in гардеробер и кујна со посебен влез за послуга, голем балкон. Просторијата е наменета за 1-2 возрасни.
Пансион
Услуга:  light all Inclusive - појадок, лесен ручек, вечера, пијалок за време на ручек и вечера (вино, пиво и газирани безалкохолни пијалоци).
Hotel Detail
  • Jabučko ravnište bb  19353 Kalna
Concept
Трет возрасен -10% попуст од редовната цена

За хотелот:
Хотелот Стара Планина се наоѓа во едно од најубавите места во Стара Планина - Јабучко рамниште, на 1.466 мнв. Сместен во самото срце на ски центарот и оддалечен е 20 м од ски патеките, нуди единствено искуство за активен одмор и целосна релаксација.Идеален хотел за семејства. Вистинска атракција е првата гондола во Србија што превезува скијачи од хотелот до врвот Бабин Зуб.

Хотел Стара Планина е со модерен дизајн и располага со 109 соби и 37 апартмани.
За одмор и релаксација на располагање на гостите е Wellness & SPA центарот со: внатрешен базен, фитнес центар, финска сауна, турска бања, џакузи како и надворешен базен со лежалки и чадори кои се достапни во летните месеци. 
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.