Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Контакт
Мапа

Hotel Tino Centar Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Hotel Tino Centar Слики и Видеа

Краток опис
Хотел Тино се наоѓа во Охрид, на локација со поглед на езеро. Нуди удобно сместување и бесплатен паркинг обезбеден од камери. Гостите можат бесплатно да го користат спа центарот. Содржи хидромасажна када, сауна и термална бања. Бесплатен Wi-Fi е достапен на гостите.
Во цената е вклучено:
Услуги вклучени во цената: појадок(се служи порција, согласно мерките за КОВИД) , спа центар со џакузи, сауна и парна бања, семинарска сала (за настани), Wi-Fi, паркинг
Во цената не е вклучено:

Масажи (можност за доплата) 

Доплата за пансион – 9 евра по лице по оброк (избор по желба – предјадење, главно јадење и десерт)


Услови за деца

Престој за деца 0-4,99 – бесплатно

Престој за деца 5-11,99 – 50 % од цената по лице

 

Забелешки
Туристичка такса НЕ е вклучена во цената,  доплата од 40 денари по лице на рецепција.
Локација

Карактеристики за соба
Сите соби се опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар.
Концепт за исхрана
Ресторанот на Хотел Тино служи автентична италијанска и друга интернационална кујна.
Важни информации

Цени за месец Октомври, Ноември и Декември 2020, валидни од 15.10.2020:

*Пакет аранжмани по лице:

Дводневен аранжман – 50евра по лице услуга ноќевање со појадок и вечера

Тродневен аранжман – 64,5 евра по лице услуга ноќевање со појадок и вечера,

Четиридневен аранжман – 86 евра по лице услуга ноќевање со појадок и вечера,

Петдневен аранжман – 107,5 евра по лице услуга ноќевање со појадок и вечера

Доплата за поглед према езеро – 5еур


Нова промотивна понуда која важи од 07.12-20.12.2020:
20 евра по лице , услуга ноќевање со појадок и вечера!
Вклучено е и користење на спа центар (џакузи,сауна,парна бања), интернет и
паркинг.

Гостите потребно е да престојуваат минимум две ноќевања.

Понудата не важи за викенди - петок до недела, односно за викенд ќе важи стандардната понуда
25 евра по лице, service HB – цена за дводневен аранжман,
21,5 евра по лице, service HB – цена за тродневен/четиридневен аранжман…

Туристичка такса НЕ Е ВКЛУЧЕНА во цената, се доплаќа на рецепција – 40 денари по лице.

Доплата за поглед према езеро – 5еур

Дополнителни информации
Доплата за пансион – 9 евра по лице по оброк (избор по желба – предјадење, главно јадење и десерт)

Сместување
Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни), сите опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар. Собите се реновирани во 2020 година. Повеќето од собите се со поглед кон стариот град, црквата Св.Канео и Охридското Езеро
General Warning

Политика на отказ на резервација;

До 4 дена пред пристигање без пенали, од 3-0 дена – 100% пенали.Пансион
Хотелот работи на услуга ноќевање со појадок. Има опција полупансион (избор по желба – предјадење, главно јадење и десерт)

 

За хотелот:
Хотел Тино ,Охрид, на локација со поглед на езеро. Нуди удобно сместување и бесплатен обезбеден паркинг, спа центар,Wi-Fi .

Ресторанот има капацитет од 150 места.Служи автентична италијанска и друга интернационална кујна.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.