Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Контакт
034 345 212; 070 349 521
Мапа

Hotel Zepter Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Hotel Zepter Слики и Видеа

Facilities
Гостите на хотелот имаат на располагање различни  можности за рекреација и спорт.
Хотелската спортска сала е модерно опремена спортска сала со повеќе од 30 уреди со можност за вежбање со квалификувани инструктори кои се обучени за фитнес, пилатес и корективна гимнастика.
Организирани од хотелот, гостите исто така можат да уживаат во прошетки и возење велосипед, трчање, вежбање во паркот.
Специјалната понуда се состои од организирани тури со планински велосипеди и скијање во зимската сезона.
Базенот во хотел Зептер е комплетно реновиран затворен базен со термална минерална вода и џакузи, а по опуштањето во базенот можете да уживате во сауна, а летото во хотелската градина со аперитив бар. Водата во базенот се загрева и има постојана температура од 24-27 ° С. Базенот е со димензии 17 m x 8 m и е длабок 1,3 m до 1,7 m. Корисниците на базен имаат соблекувални со гардероби, тушеви, тоалети.
Локација
Локација :  Vrnjačka 12, 36210 Vrnjačka Banja, Srbija
Сместување
Хотелот Зептер има 24 LUX соби, 96 стандардни соби и четири апартмани. Се нудат еднокреветни и двокреветни соби (со двоен или класичен кревет), студија и апартмани. Секоја соба има TWC, кабловска телевизија и бесплатно WiFi.

Тип на соби : 

1. Лукс соба 
2. Делукс соба 
3. Лукс студио 
4. Делукс апартман 
Пансион
Ресторанот нуди разновидни меѓународни и национални специјалитети со посебен акцент на јадењата што се подготвуваат на Зептер начин (здрав начин на готвење, здрава исхрана).

Гостите на ресторанот можат да уживаат во јадењата од дневната понуда за ручек и вечера, како и разни специјалитети дизајнирани и создадени од готвачот.
За хотелот:
На местото на поранешниот стар хотел Звезда, на централниот дел од шеталиштето  со површина од дури 11.445 м2, денес се наоѓа прекрасниот хотел Зептер, еден од најголемите и најимпресивните хотели во Врњачка Бања. Хотелот е уникатна мешавина од старо и ново. Стариот дел, од 1920 година, беше изграден директно на шеталиштето, главната пешачка комуникација на Врњачка Бања, покрај реката Врњачка и нејзината надворешна архитектура е заштитена со закон како историски споменик, а новиот, поголем дел од хотелот е свртен кон улицата паралелна со шеталиштето, совршена позиција и добри пристапи од сите страни.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.