Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Kassandra Bay Village Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Kassandra Bay Village Слики и Видеа

Плажа

Далечина од плажа : 400 метри. 
Плажа : камчесто - песочна. 
Лежалки за на плажа - со доплата на лице место. 
Чадори за  сонце - со доплата на лице место. 

Локација

 Локација : Хотелот се наоѓа на полуостровот Касандра, 800 метри од местото Криопиги, 5 километри од местото Калитеа и 75 километри од аеродромот   "Makedonia" во Солун. 

Сместување

Вкупно 27 соби:  Double Rooms, Triples, Family 2-Rooms min 4 pax SV, Quadruples.

Собите располагаат со : клима уред, телевизор,  SAT TV, интернет, мини- фрижидер, туш, фен ( на барање од рецепција ),  балкон. 

Double Room - француско легло или 2 одделни легла.  
Triple Room - 3 одделни легла.
Family 2-Rooms min 4 pax SV - Две соби; спална соба со 2 одделни легла, мала кујна и дрга соба со 2 одделни легла. 
Quadruple - 4 одделни легла; се наоѓаат на приземје. 

Тип на дополнителни легла- софа/ кревет на расклопување.
 

Пансион

Услуга :
Полупансион - појадок и вечера  (HALF BOARD)

Појадок - шведска маса, самопослужување
Вечера - мени избор на 2 - 3 оборци. 

Concept

Во хотелите кои нудат храна на принцип шведска маса- самопослужување, избор на повеќе јадења, правило на хотелот е да при недоволен број гости или други фактори, во некои периоди, било во или вон сезона, да служи по мени наместо шведска маса, што не влијае на квалитетот на услугата.

Хотелот го задржува правото да ја промени програмата без претходна најава.

За хотелот:

Мал хотел кој се наоѓа во близина на местото Криопиги. Во пријатно опкружување, добра услуга, едноставен стил, базен, ресторан, бар, услуги за деца. Погоден е за пријатен и економичен одмор. 

ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.