Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Lesse Hotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Ценовник
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Lesse Hotel Слики и Видеа

Плажа
Далечина од плажа - 150 метри.

Локација

Локација: Хотелот се наоѓа на полустровот Касандра, 800 метри од центарот на местото Ханиоти, 90  километри од аеродромот "Makedonija" во Солун.

Сместување

Вкупно 88 soba: 74 Standard Doubles (~30-35 m2), 14 Junior Suites (~40-45 m2) & Suites Family (~60 m2).

Хотелските соби се опремени со ТВ со сателитски канали, телефон, клима, сеф, мини кујна, минибар, фен, даска за пеглање. 

Standard Double - Француско легло или 2 одделни легла + софа/кревет на расклопување и плус дополнително легло. 
Junior Suite - Спална соба и дневен престој. Француско легло или две одделни легла ( комбинирано ) и дополнително легло.
Suite Family -  2 одделни спални соби ( со посебни врати ) - една со француско легло, другата соба со 2 одделни легла, дневен престој помеѓу спалната соба и кујната. 

Тип на дополнителни легла - софа / фотеља /  кревет на расколопување. 


Пансион

Услуга :
-
Ноќевање со појадок (BED AND BREAKFAST)
Појадок - шведска маса - самопослужување, избор на различна храна. 
или 
- Полупансион - појадок и вечера  (HALF BOARD)
Појадок - шведска маса - самопослужување, избор на различна храна.  Вечера - шведска маса - самополужување, избор на различна храна или мени каде има избор од 2,3 јадења.

Concept

Појадок - шведска маса (самопослужување, избор на различна храна), 
Вечера. - шведска маса (самопослужување, избор на различна храна), 

Во хотелите кои нудат храна на принцип шведска маса- самопослужување, избор на повеќе јадења, правило на хотелот е да при недоволен број гости или други фактори, во некои периоди, било во или вон сезона, да служи по мени наместо шведска маса, што не влијае на квалитетот на услугата.

Хотелот го задржува правото да ја промени програмата без претходна најава.

За хотелот:

Хотелот Лесе 4* се наоѓа во туристичкото место Ханиоти на полуостровот Касандра.
На околу 100 метри од прекрасна песочна плажа и опкружен со шума и маслинови дрвја, овој хотел на своите гости им нуди 3 базени со голема летна тераса, надворешно џакузи, сауна, игротека за деца, бар покрај базен,, а ла карт ресторан (појадок-шведска маса), мини маркет, билјард, пинг-понг, мини голф. 
Оддалеченост од Ханиоти на околу 700 метри каде се сместени голем број на ресторани и продавници

ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.