Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

2 Kitarrat Hotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

2 Kitarrat Hotel Слики и Видеа

Краток опис
Идеално лоциран во главната туристичка област на Драч, Hotel Boutique & Spa 2 Kitarrat ветува релаксирачка и прекрасна посета. Хотелот има се што ви треба за удобен престој. Во хотелот има собна услуга, трансфер на аеродром, ресторан, перална. Сите соби се дизајнирани и украсени со цел гостите да се чувствуваат како дома, а некои соби се со клима уред, услуга за будење, биро, мини бар, балкон / тераса. Пристапот до џакузи, сауна, спа центар, масажа, парна соба дополнително ќе го подобри вашиот задоволителен престој. Без оглед на причините за посета на Драч, Hotel Boutique & Spa 2 Kitarrat ќе направи да се чувствувате ако дома.
Плажа
Currila Beach е оддалечена само 100м од хотелот, а Kallmi Beach е на 750м од хотелот.
Facilities
-24- часовна рецепција
- градина
- простор за скара
- менувачница
- просторија за багаж
- мини маркет 
- фризерски салон
- соби со анти- алергенска постелнина
- лифт
- соби за непушачи

Услови за деца
Деца до 2 години се сместуваат бесплатно. 
Локација
Rr.Taultantia, L.1 Durres, Shqiperi

Спорт и рекреација

Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Карактеристики за хотелот

Дополнителни информации
Хотелот располага со паркинг простор кој може да се користи бесплатно.  Хотелот нуди услуги за перење и аеродромски шатл. Домашни миленици не се дозволени.
Сместување
Сите соби се климатизирани и располагаат со ТВ со рамен екран, кабловска телевизија, минибар и работна маса. Бањата е опремена со туш, фен и крпи. Некои соби имаат балкон или тераса.
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Health Care
. Hotel Boutique & Spa 2 Kitarrat нуди сауна, турска бања и топла када.
Пансион
Хотелот овозможува појадок на шведска маса според здравствените протоколи.
Home Location
Главната автобуска станица е оддалечена 200м. Аеродромот во Тирана е оддалечен 26км.
За хотелот:
Хотел лоциран во Драч, на 32,2 км од Тирана. Се наоѓа на 100m од најблиската плажа и 500m од центарот на Драч, Hotel Boutique & Spa 2 Kitarrat нуди спа и велнес центар, како и бар и ресторан. Бесплатен Wi-Fi пристап е достапен низ целиот хотел. 
 Хотелот е на 500m од амфитеатарот во Драч. Замокот Драч е оддалечен 700m. 
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.