Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

AMC Royal Hotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

AMC Royal Hotel Слики и Видеа

Краток опис
AMC Royal Hotel & Spa се наоѓа покрај плажата во Хургада. Тој нуди приватна плажа и широк спектар на активности на вода, вклучувајќи нуркање во тиркизните води на Црвеното Море.
Плажа
Песочната плажа е убаво уредена и гостите на хотелот можат да користат крпи, лежалки и чадори за сонце без дополнителни трошоци. Еден помал дел е со корален гребен, а поголемиот дел од зоната за капење е плитка вода и задолжителна е употреба на чевли за капење. Хотелот поседува понтон долг 500 метри.
Facilities
Отворен и детски базен (се загреваат вон сезона), фитнес центар и теретана, пинг-понг, одбојка на плажа, пикадо, бочање, педалинка, опрема за нуркање, анимации, Wi-Fi во фоајето (со ограничена брзина и број на корисници).

Се ​​плаќаат: Спа содржини (сауна, парна бања, масажи), билијард, наргиле, спортови на вода, rent-a-car, лекар (на барање), хемиско чистење.
Исто така има конференциска сала, продавници и менувачница.

Локација
Се наоѓа во Хургада на сопствена плажа, на околу 11 км од стариот центар Сакала и на околу 13 км од аеродромот во Хургада.
Концепт за исхрана
Гастрономската понуда на AMC Royal Hotel & Spa вклучува ресторан Blue Lagoon, во кој за сите 3 оброци се подготвуваат разновидни интернационални оброци на база шведска маса. Италијанскиот ресторан служи автентична пица и тестенини, а ресторанот Palms Island служи ориентална храна. Суши барот Kona Kai во понудата има тепањаки, додека во пијалоците може да уживате во Shots Fun Pub.
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Сместување
Сите стандардни соби имаат балкон или тераса, клима уред,  SAT LCD TV, сеф, мини бар (вода и сокови), сет за кафе и чај, бања со туш или када и фен. Фамилијарните соби се состојат од две стандардни соби поврзани со врата. Соби за непушачи се исто така достапни.

Се плаќа: телефон, Wi-Fi интернет, услуга во соба.
Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
General Warning
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.