Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Amfiteatri Hotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Ценовник и информации за хотелот

Amfiteatri Hotel Слики и Видеа

Краток опис
Хотелот Amfiteatri Boutique се наоѓа во Драч, на 250m од плажата Курила. Тој нуди прекрасен поглед. Овој 4-ѕвезден хотел располага со заеднички салон и климатизирани простории со бесплатен Wi-Fi и приватна бања. Хотелот нуди 24-часовна рецепција, соба за багаж и менувачница. Популарни дестинации во близина на хотелот се плажата Калми, плажата Драч и амфитеатарот во Драч. Најблискиот аеродром е меѓународниот аеродром во Марија Тереза ​​во Тирана, на 35 км од хотелот.
Плажа
Currila Beach - на 250м од хотелот.

Забелешки
Здравствени и безбедносни мерки
Бесконтактно пријавување и / или одјавување
Дополнителни мерки за деконтаминација
Контрола на температурата за гостите
Контрола на температурата за вработените
Дополнителни мерки против COVID-19
Локација

Durres, Lagja Nr.1, Rruga : ''Vangjel Toci '' (e Kalase)

Карактеристики за соба
Бањарка
Фен
Фрижидер
Гардероба 
Кабловска телевизија
Камин
Мини бар
Папучи
Семејна соба
Услуга во соба
Постелнина
сеф (во соба)
Соби со звучна изолација
Соби за непушачи
телевизор
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

Дополнителни информации
Паркинг на улица, според достапност
Сместување
Хотелот располага со 15 климатизирани соби со  работна маса, мини бар и телевизор со рамен екран. Собите имаат приватен балкон или пацио, бесплатен безжичен пристап до интернет и кабелска телевизија. Приватни бањи со тушеви и бесплатни тоалети и фенови за коса
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

Пансион
Хотелот овозможува ноќевање со појадок. Се служи континентален појадок или шведска маса. Појадокот се служи секој ден од 8 до 10 часот наутро.
За хотелот:
Хотелот се наоѓа во центарот на Драч, на неколку чекори до Римскиот амфитеатар.

Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.