Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

Continental Hotel Hurghada Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Continental Hotel Hurghada Слики и Видеа

Краток опис

Хотелот е совршено сместен во залив со прекрасна плажа и приватна марина. Отворен е во 1994 година, а последен пат е делумно реновиран во 2017 година. Се состои од главна зграда од пет ката и нуди 252 сместувачки единици. Од 2017 година го носи називот Continental Hurghada Resort (дотогаш беше дел од ланецот Мовенпик). Поради својата локација и содржина, тоа е добар избор за одмор.

 

За деца има игралиште, мини клуб (4-12 години), мини диско. 
Плажа

Хотелот има прекрасно уредена песочна плажа долга околу 300 метри. Гостите на хотелот можат да користат лежалки и чадори за сонце.

Крпи се добиваат со картичка (загубата на картичката ќе ја наплати хотелот).

Facilities

Продавници, фризер, услуги за перење и пеглање, лекар, сала за конференции.

Концепт за исхрана

Услугата во хотелот е All Inclusive - појадок, ручек, вечера (самопослужување - избор на повеќе јадења, според правилата на хотелот). Хотелот исто така има неколку  a’ la carte ресторани - Al Dente (италијанска кујна, бесплатно еднаш за време на престојот со претходна резервација), Dabke (сириска кујна), La Terrace Bar & Grill (бразилска кујна) и Al Khalig. Гостите имаат на располагање и барови - Sundeck Bar (само за возрасни), Captain’s Bar, Pool Bar и Beach Bar. Концептот вклучува и закуски, кафе, чај, сладолед, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

 

Дополнително се плаќаат: a’ la carte ресторани (италијански ресторан е бесплатен еднаш за време на престојот од најмалку 7 дена), наргиле, свежо цедени сокови, турско кафе, увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, пијалоци во дискотека (бесплатен влез), сите пијалоци после 23: 00 часот, и остатокот надвор од концептот.

 

Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (време, содржина…).

Спорт и рекреација

Хотелот располага со голем базен поделен на 3 сегменти со дел за деца и бебиња (само еден мал тобоган). За време на зимската сезона, се загрева еден сегмент од главниот базен (што варира во зависност од временските услови и пополнетоста на хотелскиот капацитет), тениско игралиште, две терени за сквош, мини голф, терен за кошарка, игралиште за одбојка, фудбалско игралиште, анимации, Wi-Fi интернет бесплатен во фоајето.

Се плаќа: пинг понг, опремата за тенис и осветлувањето, опрема за сквош, билијард, спортови на вода и други вон концепт.

 


Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
Health Care

Spa & wellness

Гостите можат да ја користат теретаната без доплата.

Се плаќа: сауна, турска бања, џакузи, масажи и други третмани.

Локација

Continental Hotel Hurghada е луксузен хотел кој се наоѓа на главниот пат за Каиро. Сместен е во новата туристичка зона Мемша, на околу 5 км од аеродромот и на околу 10 км од стариот дел на Хургада.

 

За хотелот:

Пансион

Сместување

Хотелот располага со 252 сместувачки единици (стандардни соби, супериор соби, deluxe соби, фамилијарни соби,  junior siute, terrace suite, deluxe suit и presidental suite). Сите соби имаат клима, LCD SAT TV, TWC, фен за коса, мини бар, сеф, тераса / балкон / прозорец од подот до таванот.

Classic partial sea view - соби со страничен поглед на море, лоцирани на вториот и третиот кат.

Classic sea view - соби со поглед на море и базен, лоцирани на третиот кат.

Deluxe sea view - соби со поглед на море и базен, лоцирани на четвртиот и петтиот кат.

Family sea side - соби со страничен поглед на море, без тераса, лоцирани на вториот, третиот и четвртиот кат.

Се плаќа: услуга во соба, телефон, мини бар.

General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.