Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

LABRANDA CLUB MAKADI Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

LABRANDA CLUB MAKADI Слики и Видеа

Facilities
Главен ресторан, 2 a la carte ресторани, 4 барови, а на шеталиштето помеѓу хотелот Лабранда Ројал Макади и Лабранда Клуб Макади се лоцирани рестораните „Таверна Парос“ -грчки, кубански „Pequeña Habana“, Rock & Roll Burger House, Yum Asian Kitchen & Bar, Café Cairo и Gelateria “Giardino delle Rose”. Дополнителни хотелски капацитети вклучуваат: неколку продавници, менувачница, wi-fi во фоајето, салон за убавина и перење и пеглање.
Дополнителни информации
Новогодишна вечера (не е задолжителна):
Возрасни - 85 евра
Дете 0-5,99г. - бесплатно
Дете 6-13,99г. - 42,50 евра
Сместување
Хотелот се состои од една основна 2 спратна зграда (само рецепција) и комплекс од дополнителни 2 и 3 спратни куќички со вкупен број на соби 339:
303 Standard room (со поглед кон градина, базен или море, макс. 2+2 лица, 22 м2)
36 Family room (о поглед кон градина или базен, макс. 2+2 лица, 34 м2)
Сите соби имаат бања (туш / тоалет), фен, сателитска ТВ, телефон, интернет, клима уред, сеф, мини бар, балкон или тераса.

Пансион
All inclusive концепт, според хотелските правила
General Warning
Во цената е вклучен PCR тест /од Египет до Бугарија/
Во цената не е вклучен PCR тест за влез во Египет

За хотелот:
 Labranda Club Makadi се наоѓа во Хургада, во Заливот Макади, на прекрасна, уредена, приватна песочна плажа, опкружена со зеленило и цвеќиња, веднаш до хотелот од истиот ланец Labranda Royal Makadi 5*. Оддалечен е 35 км од центарот на Сакала, 30 км од аеродромот, 4 км од Makadi Bay Water World.
Отворен во 2000 г., реновиран во 2005 г. 
Плажа
Сопствена, песочна. На плажата и покрај базен: чадори, лежалки и крпи - бесплатно.
Услови за деца
детска игротека

детски базен

детски клуб

чување на деца со најава (со доплата)
Карактеристики за соба
телевизор
клима уред
телефон
сеф
мини-бар
електричен бокал
када или туш
фен за коса
балкон
чистење на собите (секојдневно)
промена на постелнина (3 пати во неделата)
Спорт и рекреација
Хотелот располага со надворешен базен (загреан во зима), детски базен, пинг-понг, билијард, теретана, спа центар (базен за релаксирање, сауни, парна и турска бања, џакузи, простории за масажа и разни третмани), разни спортови на плажа и во морето, мини клуб и игралиште со анимација за најмладите гости. Гостите користат пешкири, лежалки и чадори за сонце без доплата.

БЕСПЛАТНО
сквош
пикадо
Се изнајмуваат тениски рекети и топки
гимнастика во вода
билјард
парна бања
кану
катамаран
музика во живо
Теретана
аеробик
пинг понг
одбојка на плажа
ватерполо
буре
тениско игралиште
windsurfing
дискотека

СО ДОПЛАТА
сауна
масажа
нуркање
банана
јавање на коњ
Карактеристики за хотелот
3 ресторани
4 a la carte ресторани
4 бара
1 базен
1 конференциска сала
Банкомат
такси на повик
доктор на повик
продавници
автобус до центарот на градот
фризерски салон
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.