Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

Le Pacha Resort Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Le Pacha Resort Слики и Видеа

Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
Локација

Хотелот  "Le Pacha " се наоѓа директно на брегот на Црвеното море и нуди спектакуларен поглед на заливот Хургада и на центарот на градот. Се наоѓа на 10-тина минути возење до Меѓународниот аеродром во Хургада и околу 10 минути пешачење од центарот на градот.

За хотелот:

Хотелот има надворешен базен кој опфаќа 1585m2 има ограден дел за деца, аква парк со заоблен базен со површина од 225m2 и длабочина од 60cm кој вклучува и два тобогани наменети за деца. Базенот за возрасните е со длабочина од 130cm и  e поврзан со 4 тобогани од кои 3 со должина од 16m и 1 со должина 32m.
Базените во склоп на аква паркот се затоплуваат од 01.11 - 31.03, така што очекувана температура во истите е од 26 до 28 степени.
Ресторан Аlla El Dein
Појадок : 07:00 - 10 :00 ч.
Ручек : 13:00 - 15 :00 ч.
Вечера : 18:30 - 21:00 ч.
Исто така на располагање се и рестораните Casa Rustica (се служи италијанска храна) и China Town Restaurant (се служи кинеска храна).
Со претходна резервација имате можност за ручек или вечера во овие a la carte ресторани со 25 % попуст на храна (не вклучува пијалоци).

Loby bar - отворен  24 часа
Pool bar - отворен од 10:00 - 17:00 ч.
Beach Bar - отворен од 10:00  - 17:00 ч.
English Pub - отворен од  18:00  - 23 :00 ч.

За забава и рекреација хотелот нуди одбојка на плажа, ватерполо, часови по аеробик на вода и секако "мини клуб" со најразлични анимации и за најмалите.

Плажа

Хотелот има приватна, бела песочна плажа, опкружена со идилични градини .

Пансион

Пијалоци вклучени во All концептот :

Coca Cola, Fanta , Sprite, Soda, Tonic, минерална вода, кафе, чај ,локално пиво, локално вино (бело/ црвено за време на оброците во главниот ресторан)виски, рум, узо и водка од локално производство.

Минибарот во собата е со доплата.

Аll концептот е валиден 24 часа.

Аll концептот на денот на завршување на престојот е валиден до 12:00 часот

Во случај на губење на Аll алката доделена од страна на хотелот се наплаќаат 10 $

Во цената е вклучено:

Kафе - Секојдневно во лоби барот од 16:00 - 17:00 ч.
"Happy hour " сладолед за деца.

WI-FI конекција во лобито на хотелот (09 :00 - 24:00 h).
Сместување

Ресортот располага со 258 делукс соби сместени во 11 згради на површина од 11.000 метри квадратни. Сите соби се опремени со SAT TV, клима уред, мини бар, бања со туш кабина, тоалет, фен за коса, сеф (бесплатен)  како и 24- часовна собна услуга.

ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.