Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.

Old Palace Sahl Hasheesh Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Old Palace Sahl Hasheesh Слики и Видеа

Краток опис
Хотелот е отворен во 2008 година, последен пат дел од собите и холот и ресторанот се реновирани во 2011 година. Зафаќа површина од 62.000 м2. Има 292 сместувачки единици распоредени во главната и три анекс згради. Се препорачува на сите што сакаат да уживаат во мирен и луксузен одмор.

За децата има игралиште, мини клуб и анимации за деца.
Плажа
Хотелот има прекрасно уредена песочна плажа долга околу 160 метри. Плажата има помал дел со корален гребен, кој привлекува голем број љубители на подводниот свет, а поголемиот дел е област за пливање со плитка вода. Пешкири, лежалки и чадори за сонце се достапни за гостите на хотелот. Крпите се добиваат со картичка (хотелот ќе ја наплати загубата на картичката).
Facilities
Продавници, rent a car, лимузина, банкомат, лекар, конференциска сала, фризер.
Локација
Сместен е во Sahl Hasheesh на сопствена плажа, на околу 20 км од Хургада и на околу 18 км од аеродромот.
Концепт за исхрана
Услугата е all inclusive - појадок, ручек и вечера (самопослужување - избор на неколку јадења, според правилата на хотелот), попладневни слатки и чај. Концептот вклучува и закуски, мини сендвичи во барот Sea Breeze покрај главниот базен, сладолед, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци на одредено место во предвиденото време.
Хотелот исто така има два a'la carte ресторани - италијански и бразилски.
Се плаќа: a'la carte ресторани, локални алкохолни пијалоци и наргиле во Al Khan Oriental Cafe (18:00 h до полноќ), пијалоци во дискотека и друго вон концептот.
Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (време, содржина…).
Спорт и рекреација
Хотелот има отворен базен, релакс базен со џакузи. Во текот на зимата, релакс базенот се загрева (што е променливо во зависност од временските услови и пополнетоста на капацитетот на хотелот). Други активности вклучуваат: пинг-понг, одбојка на плажа, куглање, ватерполо, пикадо. Wi-Fi интернет е достапен во холот во хотелот бесплатно.
Се плаќа: билијард, изнајмување велосипед, јавање коњи, нуркање, спортови на вода и друго надвор од концепт.
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Сместување
Сите соби имаат клима, мини бар, сателитска ТВ, сеф, кетлер, фен, балкон.
Стандардните соби се наменети за најмногу двајца возрасни и едно дете. Големината е околу 37 м². Погледот е на градината или базенот.
Супериор собите имаат делумен поглед на море и се достапни со доплата.
Deluxe собите се поголеми (околу 47м2) имаат директен поглед кон морето и се плаќаат дополнително.
Се плаќа: услуга во соба, телефон.
Band Text
SPO цени објавени на 03.04 и валидни до следна промена од страна на хотелот.
General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Health Care
Spa & wellness
Гостите можат да ја користат теретаната бесплатно.
Се плаќа: џакузи, сауна, парна бања, турска бања, масажи и други третмани.
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.