Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа
Овој аранжман е во организација на ДТУ АтлантиС ДООЕЛ и може да се користат COVID-19 ваучерите.

Sithonia Village Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
 • Online Reservation
 • Галерија
 • Информации за хотелот

Sithonia Village Слики и Видеа

Дополнителни информации

SITHONIA VILLAGE - GERAKINI

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Термин

Услуга

Double Superior

Double Superior (1/2+1)

Family Room

Коментар

(1/2)

23.05-30.05.2021

7 HB

119

167

179

Промо цени

30.05-06.06.2021

7 HB

131

179

191

Промо цени

06.06-13.06.2021

7 HB

155

203

215

Промо цени

13.06-20.06.2021

7 HB

241

285

296

 

20.06-27.06.2021

7 HB

274

318

329

 

27.06-04.07.2021

7 HB

296

340

351

 

04.07-11.07.2021

7 HB

329

373

373

 

11.07-18.07.2021

7 HB

362

406

417

 

18.07-25.07.2021

7 HB

384

428

439

 

25.07-01.08.2021

7 HB

395

439

450

 

01.08-08.08.2021

7 HB

395

439

450

 

08.08-15.08.2021

7 HB

395

439

450

 

15.08-22.08.2021

7 HB

384

428

439

 

22.08-29.08.2021

7 HB

351

395

406

 

29.08-05.09.2021

7 HB

296

340

351

 

05.09-12.09.2021

7 HB

263

307

318

 

12.09-19.09.2021

7 HB

203

251

263

Промо цени

19.09-26.09.2021

7 HB

155

203

215

Промо цени


ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ И ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ, СЕ ПРОМО ТЕРМИНИ И НЕ ПОДЛОЖАТ НА НИКАКОВ ПОПУСТ

Капацитет:

Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год)(не е дозволено дете над 2 години)

Трокреветна соба - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (едно од 0-11,99год и второ од 0-1,99год)

Четворокреветна (Фамилијарна соба) - (4 возрасни или 3 возрасни или 2 возрасни +2 деца до 11,99год)

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ:

·         -Цените се дадени по лице за 7  ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)

·         -Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quatraple room)

·         -Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба - Бесплатно

·         -Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба - бесплатно, спие со родители, нема baby cot

·         -Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно - спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot

·         -Трето возрасно лице во Трокреветна соба - Бесплатно

·         -Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба - плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

Доплата за туристичка такса - 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција.

ОПШТИ УСЛОВИ

-За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ
-За резервации направени на EARLY BOOKING, 50% уплата до наведениот датум погоре
-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
-Сопственикот на хотелот го задржува правото при евентуално направена-причинета штета да изврши наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
-За овој аранжман важат општите услови на патување на ТА Атлантис, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.
-т.а. „Атлантис“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во хотелот.
-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.


Band Text
Овој аранжман е во организација на ДТУ АтлантиС ДООЕЛ и може да се користат COVID-19 ваучерите.

Локација

Локација: 

Грција / Халкидики / Ситонија / Геракини.

GPS: 40.266648, 23.453181

За хотелот:

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило. 

Плажа

Плажа:

оддалечен на само 2минути од плажа

Пансион

Услуга:
Ноќевање со појадок и вечера.

Во цената не е вклучено:

Услуги кои се доплаќаат:
Доплата за туристичка такса - 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ (МАКЕДОНИЈА-ГРЦИЈА-МАКЕДОНИЈА)
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Скопје - Ситонија (секоја Недела):
Скопје 40€ - 04:00h Скопје (Дрводекор)
Велес 40€ - 04:30h Велес (бензинска пумпа, Мотел Македонија)
Штип 45€ - 03:40h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
Радовиш 45€ - 04:30h Радовиш (Makpetrol бензинска на излез од Радовиш) - трансфер до Смоквица
Струмица 45€ - 05:00h Струмица (Makpetrol бензинска нов кружен тек) - трансфер до Смоквица
Неготино 40€ - 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Смоквица 40€ - 05:40h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица)
Граничен премин Богородица 40€ - 06:00h (бензинска пумпа Шимов)
 
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Битола - Ситонија (секоја Недела):
Битола 35€ - 04:00h Битола (автобуска станица)
 
Попусти за деца и возрасни
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
Дете 2-11,99 има попуст -10евра од цената за возрасен
Лица на 63 години имаат попуст -10евра
За користење на превоз во еден правец се одбива -10евра од цената за возрасен / за деца и лица на 63 години нема попуст
 *цените се дадени по лице

Сместување

Хотелот е составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.
- Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, тв, клима (вклучена во цената)
- Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената) .
- Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената)


Капацитет:

 • Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год)(не е дозволено дете над 2 години)
 • Трокреветна соба - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (едно од 0-11,99год и второ од 0-1,99год)
 • Четворокреветна (Фамилијарна соба) - (4 возрасни или 3 возрасни или 2 возрасни +2 деца до 11,99год)


Услови за деца

 • Услови за деца и трет возрасен:
 • Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quatraple room)
 • Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба - Бесплатно
 • Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба - бесплатно, спие со родители, нема baby cot
 • Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно - спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot
 • Трето возрасно лице во Трокреветна или Фамилијарна соба - Бесплатно
 • Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба - плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

Информации за дополнителни услуги/трошоци кои се плаќаат на лице место.

Задолжителна допла за туристичка такса за сите хотели во Грција (се плаќа на лице место):

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Напомени за попусти:

Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!

Early booking попустите или било каков друг вид на попусти не се пресметуваат на доплатите, освен ако не е спротивно наведено.
Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попуст.
Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената.

За уплатени 2 аранжмана 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена. Овој попуст не е валиден за резервации направени со early booking  попусти или било каков друг вид на попусти.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени

Напомени за трансфери

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Резервација и Отказ :

За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот или ако е поинаку наведено на самата понуда која соджи одреден вид на попуст. Целосната доплата на аранжманот е до 14 дена пред денот на поаѓање.

Доколку резервацијата се прави во период пократок од 21 ден пред почетокот на аранжманот, барање за резервација се прави со 100% уплата.

Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации, или друг вид на попуст не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.

Дополнителен услов за отказ :

Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата.

ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ БЕЗ КАМАТА.

 

АтлантиС за своите клинти има обезбедено можност за плаќање до 6 или 12 рати без камата.

Овој начин може да се направи со кредитни картички на Стопанска банка до 6 рати или со наменски кредит во соработка со Силк Роуд Банка до 12 рати. За сите дополнителни информации слободно обратете се во некоја од канцелариите на АтлантиС.

За резервации по Last Minute понуди или други попусти агенцијата го задржува правото да не дозволи плаќање на рати без камата.

Напомена за хотелот:

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

При правењето на резервација задолжително е да се наведе датумот на раѓање на детето кое патува. Хотелот го задржува правото на лице место да наплати трошоци кои произлегуваат од неточно дадени податоци на патниците.

Сите Ваши дополнителни барања и желби ќе бидат испратени до партнерите, но агенцијата не го гарантира исполнувањето на истите.

Дополнителни легла: тие се речиси секогаш со помали димензии од стандардните кревети и се на расклопување од метална или дрвена конструкција или фотељи на отварање што може да влијае на комодитетот во Вашата соба.

 

Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Влез / Напуштање на хотелот :

Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.

Организаторот на патување не е овластен да ја проценува важноста на патните и други документи. Ве молиме проверете ги Вашите патни документи дали имаат важност најмалку 3 месеци од последниот датум на Вашиот престој, односно датумот на враќање назад во Македонија.

 

Ве молиме информирајте се во агенцијата за деталите на патничко осигурување.

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.