Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Мапа

Stella Di Mare Gardens Resort & SPA Makadi Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
  • Online Reservation
  • Галерија
  • Информации за хотелот

Stella Di Mare Gardens Resort & SPA Makadi Слики и Видеа

Плажа
 Хотелот ја користи песочната плажа на хотелот ,,Stella Di Mare Beach Resort & Spa 5*”, која е оддалечена на околу 450м , а од рецепцијата е околу 850м. Има  бесплатен шатл-бус до плажата. Влезот во вода е песочен и корален, водата се повлекува зависно од плимата, има платформа со која имате пристап кон подлабоките води. Коралниот гребен е погоден за љубителите на подводниот свет и на нуркањето. Лежалките и чадорите за сонце се бесплатни.
Facilities

Хотелски капацитети: Главен ресторан, повеќе ресторани (вклучувајќи и A la Carte ресторани: ,,Taj Mahal”- индиски ресторан, ,,Casa Mia” – италијански ресторан, ,, Layali Beirut” – либански ресторан, ,,Royal Wok”- кинески ресторан) и барови, отворена тераса, лоби бар, тераса бар, бар на плажа, 5 базени на отворено за возрасни и 2 базени за деца, базени со вештачки бранови, детско игралиште, велнес и спа центар , детски клуб, тениско игралиште, билијард.Wi-Fi интернет конекција на јавните површини – рецепција.

Сите гости имаат вклучено во цената Late Check Out и користење на All inclusive услуга до 15 часот од последниот ден на престој.

Локација
  • KM 32, Safaga Road, Makadi bay, Hurgada

Хотелот се наоѓа во заливот Макади, на околу 30 км од меѓународниот аеродром. 

Концепт за исхрана
All inclusive концепт на изхрана.
Главен ресторан (Blue Pharaoh Restaurant): служи широк спектар на меѓународна храна.
Појадок, ручек и вечера - шведска маса.
Забелешка: Доцна вечера на барање за доцно пристигнување и доцни екскурзии
Спорт и рекреација
8 надворешни базени, вклучувајќи и детски базен, спа центар, теретана, сауна, фитнес центар, хидромасажна када, масажа, мини клуб за деца, одбојка на плажа, терен за тенис, мини голф, билијард, дискотека.
Дополнителни информации


Сместување
Хотелот има 721 сместувачки единици. Сите соби имаат бања со када или туш, фен, индивидуален клима уред, телефон, сателитска ТВ, електронски сеф, апарат за кафе/чај, мини бар (со доплата), балкон или тераса. Стандардните соби се со големина од 41 м2 за максимум 3 возрасни, супериорните соби се со големина од 50 м2, додека семејните соби имаат површина од 92 м2.
Собите се двокреветни (брачен кревет или два единечни кревети) или двокреветни со помошен кревет (брачен кревет и помошен кревет или два единечни кревети). 
General Warning
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.
Пансион

Услуга: Се вклучено (појадок, ручек и вечера - шведска маса, ужина, безалкохолни и алкохолни пијалоци).


За хотелот:
Сместен во областа Макади на ривиерата на Црвеното Море, Stella Di Mare Gardens Resort & Spa нуди отворен базен, спа центар, шопинг мол и дискотека.
Stella Di Mare Gardens Resort & Spa се наоѓа на само 10 минути пешачење од Stella Di Mare Beach Resort & Spa  и само 15 минути пешачење од плажата.
ВАЖНО! Општи напомени и предупредувања (кликнете за повеќе информации!)

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 


Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.